Veda Mektubu yeni bölümüyle nefesleri kesti! Soğuk savaş resmen başladı

Selin Ceylan – Mehmet’in yatağının altında bulduğu küpenin Hatice’ye ait olduğunu öğrendikten sonra Mehmet’ten hesap sordu. Mehmet durumu hallettiğini ve bir daha böyle bir şey yaşarlarsa bu evden gideceklerini söyledi. Nikahatan sonra eğlenceye geçen Aslı ve Mehmet çok mutluydular. Alanur, Aslı’nın ‘Evet’ dediği an gözünün önüne geldikçe üzüntüden kendini alkole verdi. Ve bunun üzerine Mehmet ve Aslı’nın odasını bastı. Aslı’ya karşı içini döktü. ‘İstediğin oldu, kolumu kanadımı kırdın beni. Sahipsiz kimsesiz kaldım. Sen kazandın, ben kaybettim.’ dedi. Mehmet ‘Olur mu öyle şey siz bizim annemizsiniz her zaman yanınızdayız.’ dedi. Alanur aldığı alkolün etkisiyle Mehmet’e hakaretler yağdırdı. ‘Sen de baban gibisin! Baban neydi ki sen ne olasın. Yılan!’ diye bağırdı. Çıkarken de ‘Benim senin gibi bir kızım yok.’ dedi. Mehmet nazik bir şekilde yardımcı olamaya çalışsa da Alanur reddetti.

Ertesi sabah Beste annesinin yanına gitti. Alanur’un Aslı’ya olan kızgınlığından o da nasibini aldı. Beste’yi anne olamadığı için anlamadığını söyledi. Duyguyları karşısında yıkılan Beste banyoda ağlamaya başladı. Yine de susmadı söyledikleri karşısında içini döktü o da. Alanur bir adım geri atmadı ve ısrarla daha iyilerine layık olduklarını söyledi. Beste daha fazla konuşmak istemediğini söyleyerek ‘Sana buzdan kalende mutluluklar.’ dedi.

Aslı ve gelir gelmez Seher’in seçtiği gelinliği giymediği için sinirlenen Seher gözlerinin önünde gelinliği yaktı. Artık evli bir kadın olduğunu giyimine kuşamına dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Hatice hiç boş durmadan Alanur’un nikaha geldiğini ve özür dilemek istediğini söyledi. Annesinin nikaha geldiğini öğrenen Aslı şoke oldu ve hiçbir şey söylemeden odasına geçti. Mehmet bu sırada şirkette dayısıyla görüşüp evden çıkmaları gerektiğini söyledi.

Nevzat, geçmişi hatırlatarak Seher’i üstü kapalı tehdit etti. Evden ayrılmak istemediğini söyledi. Seher hiçbir şeyi unutmadığını yoksa bu kelimeleri yüzünden elindeki her şeyi kaybedeceğini söyledi.

Alanur kızı için davet vermek istedi. Bunu Aslı’ya ilettiğinde Ziya’nın bizzat gelip kendisinin davet etmesi gerektiğini söyledi. Bunu duyan Alanur yine çıldırdı. Bütün davetlilere mail attığı için mecburen gitmek zorunda kaldı. Ziya’nın da ricasıyla herkesten özür diledi. Aslı annesinin nikahına geldiğini yüzüne vurdu. Alanur asla altta kalmadan Mehmet’in mektuptan haberi olup olmadığını sordu. Aslı ne yapacağını ve nasıl söyleyeceğini bilmediği için susmasını istedi.

Davette Seher’in Alanur’a hediye ettiği aile albümüyle soğuk savaş resmen başladı. Bu sırada arkadaşlarıyla vakit geçiren Aslı’nın hareketlerinden Mehmet rahatsız olmaya başlamıştı. Hatice yaptıkları muskayı Aslı’nın odasına bıraktı. Alanur banyoya giden Ziya’nın peşinden gitti ve dudaklarına yapıştı. Aslı olanları gözyaşları içinde izlerken, Seher banyoya doğru gidiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir