Merakla Beklenen Tarih Ortaya Çıktı: Apple’ın iPhone 15 için Düzenleyeceği Tanıtım Etkinliği ne Zaman?

Apple cephesinin tüm teknoloji severle tarafından merakla beklenen akıllı telefon serisi iPhone 15 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak, firmaya yakın kaynaklar, eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen yeni serinin tanıtım tarihini duyurdu. İşte iPhone 15’in muhtemel lansmanı ve beklenen özellikleri…

Apple’ın iddialı iPhone 14 serinin tanıtılmasının ardından neredeyse bir yıl geçti ve tüm gözler firmanın yaklaşan akıllı telefon modelleri iPhone 15’e dikilmiş durumda.

Son birkaç aydır teknoloji gündeminin ana konusu haline gelen yeni seri hakkında ortaya çıkan bilgiker her geçen gün daha da çoğalıyor.

Son olarak ortaya atılan iddia ise Apple cephesine epey yakın kaynaklardan geliyor. Söylentilere göre, iPhone 15 serisi için düzenlenecek lansman etkinliği 13 Eylül 2023 Çarşamba günü gerçekleşecek.

Bir Apple klasiği haline gelen eylül ayındaki iPhone tanıtımları, serinin 15. ailesi için de geçerli olacak. Geçtiğimiz seneden önceki tüm serilerde Salı günleri düzenlenen iPhone lansmanları, tıpkı 2022’de olduğu gibi 2023’te de Çarşamba gecesi gerçekleşecek. Apple uzmanlarına göre iPhone 15 için net tarih 13 Eylül 2023.

Yeni serinin 13 Eylül tarihinde tanıtılması durumunda, iPhone 15 cihazlarının lansmandan 2 gün sonra, 15 Eylül’de, ön siparişe açılması muhtemel. Yeni akıllı telefonkarı bu tarihten tam bir hafta sonra ise mağaza raflarında görebiliriz.

Peki yaklaşan teknoloji harikaları hangi yeniliklerle bizleri karşılayacak? Şu ana kadar gün yüzüne çıkmış bilgilere göre iPhone 15 için kesinleşen 5 yeni özellik mevcut. Bunlar:

Titanyum Gövde

Yeni seri ile beraber geleceği neredeyse 1 yıldan uzun bir süredir söylenen titanyum malzemeli kasa tasarımının tüm veya sadece Pro modellerin dayanıklılığını arttırması bekleniyor.

Dinamik Ada

Apple’ın ekranlarda kullandığı dinamik ada tasarımı, yeni bir özellik değil. Geçtiğimiz sene iPhone 14’ün Pro modellerinde tercih edilen ve beğeni toplayan donanımın bu sene ana model olan iPhone 15’de de kullanılacağı tahmin ediliyor.

Yeni nesil A17 Bionic İşlemci

Apple, her sene olduğu gibi bu yıl için de yeni bir akıllı telefon işlemci seti geliştirdi. Serinin 17. üyesi olan A17 Bionic, iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerine güç verecek.

Type-C Giriş

Bilmeyenler için, Avrupa Birliği geçtiğimiz senenin sonlarında akıllı telefonlarla alakalı oldukça çarpıcı bir karar aldı. Birliğe bağlı konsey, üreticilerin tasarlayacağı telefonların sadece USB Type-C girişinden şarj olmasını şart koştu. Uzun yıllardır kendine has Lightning girişini tercih eden Apple, hala Avrupa pazarında boy göstermek için yeni serisinde Type-C şarj kablolarını tercih edecek.

Periskop Kamera

Son olarak, yeni akıllı telefon serisinde kamera alanında önemli bir değişiklik kaydetmek isteyen firma, üst düzey model iPhone 15 Pro Max’e özel olarak 6x zoom desteğine sahip yeni bir periskop lensi kullanıcıların beğenisine sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir