“Kandıra Belediye işçisi mutlu.

Hizmet İş ve Yerelsen Sendikaları ile bir araya gelen Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan yapılan görüşmeler sonucunda Kandıra Belediyesi kadrolu işçileri ve şirket işçileri için ek zam protokolünü imzaladı.

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Muharre m Subaşı ve Yerelsen Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Tenlik arasında yapılan toplu iş sözleşmesi protokolu ile belediye kadrolu işçilerinin yevmiye ve sosyal yardımlarına % 20 oranında zam yapıldı.

Ayrıca Kandıra Belediyesi Personel A.Ş ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi protokolü ile şirket işçilerinin sosyal yardımlarına %20 zam yapılarak yevmiyeleri 522 TL’ye yükseltildi.

Başkan Turan  Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kadrolu işçilerin yevmiye ve  sosyal yardımlarına %20 zam yapıldığını ifade etti. Ayrıca şirket işçilerinin sosyal yardımlarına yine %20 zam yapıldığını ve yevmiyelerinin 522 TL’ye yükseltildiğini belirtti.

Kendisinin de İşçilikten gelme biri olduğunu ifade eden Başkan Turan, ” Arkadaşlarımızı enflasyona  ezdirmemek için her zaman ki gibi elimizi yine taşın altına koyduk. İ şçimize iyi bir zam yaptık. İşçimiz mutlu. Bizlerde mutluyuz. Hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

Sendika Yetkilileri Subaşı ve  Tenlik’te yaptıkları açıklama da Başkan Turan’a teşekkür ederken ”  İşcilerimizin ücretlerini enflasyona ezdirmeden, yüzlerini güldürecek bir ek zam ile  protokolumüzü imzaladık. Güzel bir düzenleme yaptık. İşçi arkadaşlarımız  memnun ve mutlu. Adnan Başkanımıza hassasiyeti ve sürece destekleri için çok teşekkür ediyoruz ” dediler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir