Esenyurt’taki Tekel Saldırısında Vahşide Öldürülen Gencin Babasından Yeni Açıklama Geldi!

Esenyurt’ta bir tekel bayisinde gerçekleşen cinayetin korkunç ayrıntıları ortaya çıktı. Silahlı saldırı sonucu acımasızca hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen’in babası Cantürk Erzen açıklamalarda bulundu. İki aile arasında kan davası gibi bir durumun olmadığını eden Erzen, icrayı WhatsApp üzerinden paylaştığını ifade etti. DHA’ya konuşarak ”Bu benim oğlumu öldürmeye bir sebep mi?” diye soran Cantürk Erzen, bir baba olarak olayın görüntülerini izleyemediğini ekledi.

Kaynak: https://www.dha.com.tr/gundem/esenyur…

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan bir tekel bayiide vuku bulan silahlı saldırı tüm Türkiye’de gündem yarattı.

Güzelyurt Mahallesi’nde bulunan tekel bayisinde yaşanan korkunç olay izleyenleri dehşete düşürdü. Gece saatlerinde dükkana giren silahlı 4 kişi içeride bulunan 3 gence saldırdığı anların kamera görüntüleri tüyleri diken diken etti.

Olayda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybetti. 21 yaşındaki Yusuf Erzen ise olaydan yara alarak kurtuldu.

Yaşanan vahşetin ardından hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen’in babası Cantürk Erzen olayın tüm perde arkasını anlattı. Cantürk Erzen  aynı zamanda yaralanan Yusuf Erzen’in ise amcası.

DHA’ya açıklamalarda bulunan Cantürk Erzen, yaşananların diğer oğlu Mehmet Erzen’in yaklaşık üç ay önce yaşadığı tartışmayla ilgili olmadığını belirtti.

Baba Erzen “Mehmet Erzen, kendisine ait bir tekel dükkanı çalıştırıyordu. Bu kavga ettiği kişi onların akrabasıdır. O kişi alkol alıp dükkana geldiği zaman, ne konuştuğunu bilmeyen bir insan. Mehmet Erzen ile tartışma sırasında silahla gelen kendisidir. Tartışma esnasında silah çektiği zaman, Mehmet Erzen onun elinden almaya çalışırken mermi patlamıştır ve bacağına değmiştir. Ben bizzat kendim oradaydım. Hepsi bir dakika içerisinde gelişti, müdahale etme şansı bulamadım. Bu konuyla ilgili birbirimizle görüşme yaptık. Bu insanlar iki arkadaş gibi her gün birbiriyle görüşüyorlardı, o an olmuş bir olay.” açıklamasında bulundu.

”Biz birbirimizden davacı bile olmadık. Silahla gelen de kendisidir.” diyen Erzen ”Daha sonra gidip 50 çeşit ifade vermiştir, o ifadelerin hiçbiri doğru değildir.” sözleriyle devam etti.

”Zaten olayla ilgili kamera kayıtları da mevcut. Dolayısıyla kan parası gibi bir mesele yoktur. O kişiye ben buraya ürün vermiştim, net rakamını tam hatırlamıyorum ama 680 bin lira civarındaydı, bana 130 bin lira ödeme yaptı. Benim kendilerinden o zaman 500 bin lira civarında alacağım vardı, bu olay olduğu zaman bu parayı ödemek istemediler. Ben de kendilerinden bu parayı talep etmedim. Bugün oğlumu katlettikleri olay ile bu olayın hiçbir ilgisi yoktur. Sadece kişi onların akrabası. Biz o zaman onların ağabeyi ile bir masaya oturduk, ‘Senin kardeşin de, benim oğlum da her gün birbiriyle görüşen kişiler, kaza ile bir olay olmuş. Bizim birbirimize bir kinimiz, davamız yoktur’ dedik. 2-3 ay önce olan bir olaydı, barıştık bitti. Herhangi bir sorunumuz da yoktu’

“Şu an benim oğlumun öldürülme sebebiyle ilgili ben neden haberlere çıkıyorum?” diyen Cantürk Erzen oğlunun vurulma görüntülerini izlemediğini söyledi.

”Çünkü benim oğlum vahşice öldürülmesinin sebebini soruyorum. Bir insan, bir insana maddi manevi bir acı vermiştir ama ben daha o görüntüleri bir baba olarak izleyemedim.  İnsanların bana verdiği tepkiye bakarak, o çocuğun vahşice öldürülmesine sebebiyet verecek benim oğlum veya ben veya ailemden birisi bu insanlara ne zarar verdi? Ben sadece bu insana bunu soruyorum. Benim oğlumu vahşice niye öldürdün? Bana bir sebep söylesin. Alacak, verecek, kan parası gibi söylemlerin hepsi yalan. Biz 10 senedir birbirimizi tanıyoruz, senelerdir ticaret yapıyoruz. Almışızdır, vermişizdir, eksik olmuştur, fazla olmuştur ama kan davalık bir olayımız yok. Ben bir baba olarak  soruyorum. Benim oğlumu katledici şekilde, canını acıtarak nasıl öldürdü?’

”Keşke kazayla olsaydı, şikayetçi bile olmazdım”

“Batuhan Bayındır isimli genç ise mahallede oturan gençlerden birisi.  Yeğenim Yusuf ile birlikte dükkana gelmişler, o çocuğun tek suçu arkadaşı ile birlikte oraya gelip 5 dakika orada bulunmak. Onun suçu o. Benim ailem ile bir hesabın varsa o çocuğa neden sıktın? Sıkma şeklini görmedim ama insanların anlattığına göre çocuğun elinde bir şey yokmuş. Niye onu öldürmek için ateş ediyorsun? Ben dün cenazemi toprağa verdikten sonra oğlumun öldüğünü bile hissedemedim. 54 yaşındayım, ben oğlumun vahşice öldürüldüğünü bugün hissetmeye başladım. 30 sene önce tanıştığımız insanlar bile aradılar, baş sağlığı dilediler. Bu öyle bir vahşet ki bütün Türkiye bunu konuşuyor. İnsanların vicdanı sızladı, onların akrabaları bile arayıp baş sağlığı diledi. O çocukların vahşice öldürülmesini akrabaları bile kabul etmedi. Bazen insanlar gidip ‘Neden öldürdün?’ diyerek hesaplaşmak ister ama bu benim vicdanıma kalmış bir durum. Bugün ben acımı yaşıyorum, çocuğumu toprağa verdim. Keşke kazayla olsaydı, şikayetçi bile olmazdım’

Borcu için kendisine başlatılan icra takibi kağıdını WhatsApp’ta paylaştığını ifade baba Erzen, bu durumun oğlunun öldürülmesine sebep olmasına isyan etti.

“Bana icra kağıdı gönderdiler. Ben zaten borcumu ödeyen bir insanım. ‘Bana niye icra gönderdiniz?’ diye bunu WhatsApp’ta paylaştım. Bu benim oğlumu öldürmeye bir sebep mi? Tüm Türkiye’ye bunu soruyorum. Bu benim oğlumu öldürmeye bir sebep midir? Benim oğlumun vahşice öldürülmesine sebep olacak bir şey söylesinler. Gerçekten canını acıttığımız, hayatlarına mal olacak sıkıntı yaşattığımız bir sebep söylesinler. Böyle bir şey olsaydı ben affederdim ama ufak tefek alışverişler için olur mu? Ortada hiçbir şey yok. “Emre’yi o şekilde katlederken yanında oğlunu da götürmüş. Oğluna da o katliamı yaşatıyor. Kendi çocuğu o psikoloji ile nasıl yaşayacak? Nasıl bir baba bu? Benim baba olarak bu bile canımı acıttı. İnsanlar olaya bakınca, ‘Demek bu insanlar bunlara gerçekten öyle bir eziyet etmiş ki, bunlar fırsatını bulunca intikamını almış’ diyorlardır.  Ama böyle bir şey yok, bana bir sebep söyleseler Allah katında onları affederdim’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir