Askıda ekmek kuyruğunu eleştiren vatandaş: “AKP sayesinde bedava ekmek alıyorlar”

Askıda ekmek kuyruğunda yapılan sokak röportajında vatandaşlar, kuyrukta bekleyen vatandaşların AKP’yi desteklemesini eleştirdi. Tüylü Mikrofon isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda yaşlı bir kadın “Bak kuyrukta ekmek bekliyor. Git sor, ‘Ben memnunum’ diyecek.” dedi.

Fırın sırasında ekmek için bekleyen bir vatandaş, “Tayyip Tayyip, başka yok.” derken, başka bir vatandaş “Erdoğan iyidir, devlete çok bakıyor, iyidir o. İnşallah Erdoğan kazanır.” şeklinde konuştu.

Bir diğer vatandaş isr, “Bak şimdi buradaki insanlar AKP’nin sayesinde bedava ekmek alıyor, hamdolsun. ” diyerek ironi yaptı. Diğer vatandaşlar ironiyi anlamayarak “AKP sayesinde mi? Eskiden böyle bir kuyruk mu vardı?” diyerek karşı çıktı. Vatandaşlar Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini söylerken, ironi yapan vatandaş “Utanmadan sıkılmadan Ecevit’i söylüyorlar. İnsanların alım gücü vardı, para vardı.” ifadelerini kullandı. Diğer vatandaş ise “Böyle bir sıra yoktu. Biz utanıyoruz halkımız ekmek için sıraya gidiyor.” sözleriyle destek verdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir